صفحه اصلي درباره انجمن ارتباط با انجمن نقشه سایت عضویت در انجمن
صفحه اول
تماس با ما
RSS
چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات

کانال تلگرام  انجمن پزشکان عمومی مشهد  کلیک کنید

 

 

 

عضویت در سایت و خبرنامه
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > فعالیت انجمن پزشکان عمومی مشهد


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش:

فعالیت انجمن پزشکان عمومی مشهد

 

انجمن پزشکان عمومی مشهد  طبق اساسنامه انجمن پزشکان عمومی ایران در مرداد سال 92 تشکیل گردید و هیات مدیره انجمن ،با برنامه ریزی  و در راستای  انسجام تشکیلاتی  و پی گیری مشکلات طب عمومی با گسترش فعالیت ها و ارتباط با بخش های درگیر  و مرتبط  باحوزه سلامت قدم هایی را برداشته است که اگر چه کافی نیست اما   در جای خود با رفع نواقص و تقویت نقاط مثبت و همگرایی درون تشکیلاتی می تواند بیش از پیش موثر باشد. جهت روشن شدن ذهن همکاران خلاصه فعالیت های انجمن پزشکان عمومی مشهد به شرح ذیل اعلام می گردد:

*     تشکیل کمیته های مختلف انجمن در گرایش های مختلف  پزشکی از جمله کمیته های پزشک خانواده،اعتیاد،آموزش و پژوهشی ،طب مکمل و سنتی .

    *  برگزاری چند نشست اختصاصی با رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای طرح مشکلات پزشکان عمومی و ارائه راهکار ها و پیشنهادات.

     *  تشکیل چندین  جلسه با سایر اجزای موثر دانشگاه علوم پزشکی  از جمله معاون درمان,معاون بهداشت ،مشاور اجرایی رییس دانشگاه ،مدیریت نظارت بر درمان دانشگاه و .. در راستای  پی گیری مشکلات همکاران پزشک عمومی در بخش های درمان و بهداشت.

      *عضو گیری  گستره  از همکاران پزشک عمومی در مشهد به طوری که  این موضوع با استقبال خوب  مواجه و  درحال حاضر انجمن پزشکان عمومی مشهد یکی از پرجمعیت ترین انجمن ها از لحاط تعداد عضو می باشد.

      *حضور فعال در جلسات شورای انجمن های علمی تخصصی خراسان رضوی  و طرح و دفاع از حقوق همکاران طب عمومی  به طوری که به عنوان یک انجمن پویا و فعال، انجمن پزشکان عمومی مشهد به عنوان عضو کارگروه اجرایی  این شورا انتخاب گردید.

   *   حضور فعال در جلسات سازمان نظام پزشکی مشهد و به ویژه حضور فعال در سازمان نظام پزشکی مرکز و طرح و پی گیری  مشکلات طب عمومی از این طریق.

    *  ایجاد وبسایت فعال و پویا که همواره  مطالب آن مورد بازدید خوب و قابل توجه قرارگرفته است.

      * بر گزاری چندین همایش هم اندیشی با همکاران و گفتگو و تبادل نظر در زمینه راهکار ها و چالش های طب عمومی  از جمله همایش همکاران جهت جمع اوری امضا برای وزیر در پیگیری رفع محدودیت ها ی طب عمومی .

     * ایجاد کارگروه تدوین کوریکولوم استتیک در کشورهای مختلف و ترجمه و ارایه ی ان به کمیته ی پوست انجمن پزشکان عمومی ایران.

 * برگزاری مراسم و دورهمایی هایی متعدد  از جمله دیدار نوروزی ، پیاده روی ،کوه پیمایی ،مراسم افطاری همکاران در رمضان در هتل پردیسان مشهد

 * همایش تازه های درمان دارویی  با حضور اساتید  دانشگاه  در محل در هتل پردیسان  مشهد

   *برگزاری همایش بزرگ  علمی تحت عنوان همایش بزرگ پزشکان عمومی شمال و شمال شرق کشور با ۲۷ امتیاز بازاموزی در محل هتل پردیسان مشهد با مشارکت اساتید دانشگاه و 18 برنامه علمی متنوع که مورد استقبال چشمگیر پزشکان عمومی قرار گرفت.

 * برگزاری کارگاه های اموزشی پوست و زیبایی با مدرک انجمن در محل هتل پردیسان  

  * برگزاری همایش پیگیری مشکلات  انتظامی همکاران عمومی و دعوت از مسئولین  نظام پزشکی  و با حضور حقوقدانان و قضات در هتل ثامن الادمه مشهد با پذیرایی .

   *پی گیری  و جمع آوری امضا برای حضور نماینده ه انجمن در دادسرای انتظامی در خصوص پرونده های پزشکان عمومی و تصویب و موافقت با خواسته همکاران.

  برگزاری همایش علمی آموزش تزریق های زیبایی  در محال هتل  همای شماره یک مشهد با حضور یکی از اساتید دانشگاه و با پذیرایی ناهار

  * برگزاری کارگاه اموزشی دو روزه کاربرد نمک های شوسلر در طب هومیوپاتی در  هتل پردیسان

 *  برگزاری همایش علمی درد و درمان های نوین  با پذیرایی در محل در سالن همایش نظام پزشکی مشهد

   *برنامه ی کوهپیمایی و دورهمی و صرف صبحانه ی همکاران  به طور ماهانه .

 *  پی گیری و پیشنهاد عضویت نماینده انجمن درشورای حل اختلاف پزشکی به منظور دفاع از حقوق همکاران پزشک عمومی که دبیر انجمن اقای دکتر گلدوزیان با حکم رییس دادگستری مشهد به  عضویت این شورا منصوب شد.

 *  تصویب عضویت انجمن پزشکان عمومی در کارگروه تعیین صلاحیت های حرفه ای با حضور نماینده سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان و مدیریت  نظارت بر درمان دانشگاه و حضور فعال رییس و دبیر انجمن در این جلسات که در توقف ارسال پرونده به دادگاه عمومی و تعزیرات و رفع بعضی از محدودیت های کاری همکاران موثربوده است

 * جلسه با مسئولین سازمان امور مالیاتی و پی گیری مشکلات مالیاتی همکاران پزشک عمومی و برگزاری کارگاه توجیهی مالیات و تازه های آن با معرفی مدرس از سوی سازمان امور مالیاتی خراسان رضوی.

 *نشست و دیدار با مدیر کل تعزیرات حکومتی استان و بحث و بررسی پیرامون حقوق پزشکان عمومی در پرونده های  مرتبط  و مطروحه در  امور بهداشتی درمانی  و جمع آوری موارد قانونی وصلاحیت های دادگاه مذکور و از جمله  تفاوت های مطب با موسسه و اعلام و شرح تفصیلی آن به مدیریت محترم این دادگاه.

  *پی گیری و چندین جلسه با مسئولین دانشگاه جهت پرهیز از ارسال پرونده های حرفه ای  و اتهامی به دادگاه انقلاب و نگارش و ارسال نامه توجیهی در این زمینه به مسئولین مربوطه که خوشبختانه با روشن بینی و درایت و سعه صدر  ریاست محترم دانشگاه رفع گردید.

 * پیشنهاد طرح کلیه پرونده های اتهامی پزشکان عمومی به دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی با حضور نماینده انجمن که مور د موافقت قرار گرفت.

 * پی گیری مشکلات و گلایه های  همکاران در بازدید کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه از مطب ها و برگزاری چندین جلسه با مدیریت نظارت بر درمان دانشگاه  مبنی بر تاکید بر رعایت حفظ حرمت و موازین قانونی  از جمله دادن یک نسخه از چک لیست نظارتی بازدید از مطب به پزشک که خوشبختانه با همکاری  مدیریت مربوطه این مشکلات تا حدودی رفع گردید و پیشنهاد نظارت مشترک اداره نظارت درمان دانشگاه در معیت نمایندگان انجمن از مطب ها که مورد موافقت ریاست و قائم مقام دانشگاه قرار گرفت.

 * پیشنهاد طرح حداقل دستمزد (با تعریفی منصفانه) و بیمه پزشکان عمومی  با قرارداد مشخص در بخش خصوصی  به رییس کل سازمان نظام پزشکی که این پیشنهاد در حال پی گیری است.

*  حضور فعال انجمن مشهد  در شورای هماهنگی انجمن های پزشکان عمومی کشور و نشریه سیمرغ انجمن و ارائه  و چا پ مقالات  مختلف  در این نشریه از سوی اعضای انجمن پزشکان عمومی مشهد.

  *حضور فعال و پویا در فضای مجازی به منظور تجمیع آرا و رصد و پی گیری مشکلات حوزه طب عمومی و استفاده  مناسب از این فضا در فعالیت های صنفی  و علمی از جمله گروه تلگرامی کیس ریپورت با حضور اساتید دانشگاه که مورد استقبال قابل توجه همکاران قرار گرفته است.

 *  تشکیل اتاق گپ و گفت از بین تعدادی از پیشکسوتان و  و فعالین و صاحب نظران به منظور بهره مندی  بیشتر از نظرات متنوع همکاران.

*تشکیل گروه نیکی و مهر پزشکی و شناسایی دانش آموزان نیازمند و هدایت و رساندن کمک های خیرخواهانه پزشکان به گروه هدف نیازمند با استفاده از پتانسیل افراد خیر و معتمد که در همین راستا 120 میلیون ریال کمک به دانش آموزان بی بضاعت حومه مشهد در نوروز 94 انجام شد.

*برگزاری همایش علمی منصرف منطقی کورتون ها در محل سالن همایش نظام پزشکی مشهد

*برگزاری همایش تازه های دارویی پوست در محل نظام پزشکی مشهد.

*برگزاری همایش هم اندیشی و چالش های حقوقی و خطاهای پزشکی  و پانل پرسش و پاسخ با حضور قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی و قائم مقام نظانم پزشکی مشهد در محل سازمان نظام پزشکی مشهد که با استقبال گستره همکاران روبرو شد.

تماس با ما: لطفا اینجا کلیک کنید

*به کانال خبر انجمن بیپوندید.

*ضرورت داشتن انجمن و تشکل را با کلیک در اینجا مطالعه فرمایید.

*در صورت علاقمندی با کلیک در اینجا عضو انجمن شوید.

*بعد از عضویت در انجمن با کلیک در اینجا به گروه تلگرامی ما بیپوندید.

*به کانال کیس ریپورت انجمن بپیوندید. لطفا کلیک کنید
٢١:٥١ - جمعه ٩ شهريور ١٣٩٥    /    شماره : ٣٧٥    /    تعداد نمایش : ١٥٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: