صفحه اصلي درباره انجمن ارتباط با انجمن نقشه سایت عضویت در انجمن
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ٠٣ اسفند ١٣٩٧  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات

کانال تلگرام  انجمن پزشکان عمومی مشهد  کلیک کنید

 

 

 

عضویت در سایت و خبرنامه
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > لیزر SHR چیست ؟


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر مهدیار سعیدیان

لیزر SHR چیست ؟

 

 

 

 

 

 

 

 

مزایای SHR :

1- درمان موهای زائد با سرعت دقت و اثر بخشی بالا

2- درمان موهای کرکی و نازک با طیف 650-950 nm 

3- کل بدن در عرض 20 دقیقه (زمان)

4- هزینه هر شات 10 تومان

5- ترکیب عملکرد با دایود و الکساندریت برای اثربخشی بهتر 

6- FDA , CE و تضمین قطعات و گارانتی 2 ساله

7- خنک کنندگی 3 برابر مدل های قدیمی (یخ زدن کریستال)

8- راحتی و کاربرد آسان بدون ریسک سوختگی 

9- درمان های مختلف Acne , pigment , vascular 

10- فرکانس الکساندریت با سرعت دایود بدون سوختگی

بطور ساده باید گفت که لیزرگرچه دستگاه پیچیده ای بوده وتوضیحات فنی خاصی دارد ولی تمام لیزرها برای ایجاد گرما در یک محل خاص بوده که این گرمابسته به نوع لیزر باعث ایجاد سوختن، بریدن، بخارکردن، ذوب کردن ونظایر آنها می شود.پس لیزر فقط ایجاد گرما میکند. لیزرهایی که برای درمان یا امور زیبایی بکارمی روند نیز همین خاصیت را داشته وطوری تنظیم می شوند که فقط برای بافت خاصی بیشترین تاثیر را داشته وبرعکس بربافتهای دیگرکمترین اثروعوارض را داشته باشد.مثلا لیزری که برای مو بکارمی رود ،مو وریشه آن را سوزانده ولی برپوست فقط اثرگرمایی داشته وباعث قرمزشدن آن شده وفقط گاهی باعث سوختگی خفیف یا تاول میشود.

نسل جدید لیزرهای موی زائد ICE SHR برتری های این لیزر نسبت به نسل قدیم تر خود شامل:

1- سرعت بالا : سرعت عمل دستگاه چندین برابر شده ومثلا کل بدن را در 15 دقیقه میتوان لیزر کرد.

2- کاملا بدون درد : درد به تاریخ پیوست.رویای یک لیزربدون درد به حقیقت پیوست.موج با کیفیت وبدون گرمای لیزربا خنک کنندگی بینظیرآن باعث ارائه ی یکلیزرکاملا خنک شده است.این خنکی درتمام طول جلسه ثابت است.

3- طول موج الکساندرایت : این لیزر درفرم SHR یا همان سوپرلیزر، مطابق با الکساندرایت بوده که قویترین وموثرترین نوع لیزردرجهان است.

4 - تعداد جلسات کمتر: با این دستگاه با نصف جلسات معمول IPL میتوان به نتایج به مراتب بهتری رسید.

5 - قیمت بهتر : به دلایل رقابتی وسرعت عمل بالای این دستگاه هزینه ها را به نصف کاهش داده ایم که رکورد بی نظیریست.

تعداد جلسات مورد نیاز برای ریشه کنی یک مو 6 جلسه بوده که ممکن است بین 4 تا حتی 10 جلسه در نوسان بوده و از آنجایی که علل موی زائدوفرم آن درافراد مختلف متفاوت می باشد،لذا تعداد واقعی جلسات ازقبل مشخص نبوده وتا دستیابی به نتیجه راضی کننده ادامه میابد. تاثیر کیفیت دستگاه لیزر یا مهارتوتجربه درمانگر بر تعداد جلسات نامعلوم ولی احتمالا زیاد نیست.لازم به ذکر است که موفقیت در درمان با لیزر تبدیل موهای تیره یا ضخیم به بور وکرکی بوده والزاما نابودی کامل آن نیست.بدیهی است که احتمال موفقیت در موهای تیره و غیرهورمونی، پوستهای روشن وباحساسیت کمتر،ازبقیه شرایط بیشتر است.موهای تیره انرژی بیشتر جذب می کنند،نوع غیر هورمونی برگشت کمتری داشته وپوست روشن تحمل شدت بیشتری از انرژی لیزر را داشته و در نتیجه زودتر وبهتر نتیجه می دهند.

طبق نظر سازمان دارویی وغذایی آمریکا (F.D.A ) درمورد لیزر موهای زائد، بیشتر کاهش دائمی موها مطرح است تا محو کامل ودائمی آنها.درصد موفقیت حدود 90% گزارش شده است.

فواصل بین جلسات میتواند بین 3 تا 5 هفته درنوسان باشد.بیشتراز 5 هفته فرصت مجدد بازسازی وتقویت موهای لیزرشده را درپی داشته ودر فواصل کمتر از3هفته هنوز تعدادی موی درحال رشد وجود دارند که ازپوست بیرون نیامده ودرنتیجه لیزر به آنها اصابت ننموده وبازهم فرصت رشد وبازسازی خواهند داشت.

نکته بسیار مهم در مورد تمام لیزر درمانی ها این است که در صورت برنزه یا سبزه تیره یا گندمی شدید بودن پوست، احتمال سوختگی خفیف تا متوسط پوست بیشتر می شود.البته در دستگاه های جدید این مشکل تا حد زیادی حل شده ولی ریسک بیشتر کماکان وجود دارد.

شروع لیزر درمانی:

توجه داشته باشید که برای دستیابی به بهترین نتیجه درمان با لیزر باید تمام موهایی که قراراست ریشه کن شوند رشدکرده واز پوست بیرون آمده باشند.بنابراین لازم است حداقل 2-3 هفته ازکندن موها به هرروشی خودداری شود ودرصورت نیاز آنها را با تیغ تراشید.بازهم تاکید می شود که تراشیدن موها باعث بیشتریا ضخیم تر شدن آنها نمیشود.بهتراست جلسه لیزر 1 روزپس از آخرین اصلاح موها بسته به سرعت رشد آنها باشد. برای کسانی که سرعت رشد موی بالایی دارند1 روز وبرای موهای بارشد کم حداکثر3 روز پس از اصلاح با تیغ زمان مناسبی می باشد.

طول مویی که قراراست لیزر شود بهتراست که کمتراز 1 میلیمترباشد.برای موی هم سطح با پوست احتمال عدم اصابت لیزر وبرای بلندتراز2 میلیمتر احتمال هدررفتن اشعه یا سوختن ساقه مو وبدنبال آن سوختن خفیف پوست وجود دارد. میتوان شب قبل یا صبح روز انجام لیزر درمانی اقدام به تراشیدن مو ها به جهت رویش آنها (نه خلاف جهت رویش) نمود. پس از اتمام جلسه درمانی باید از کرم های ترمیم کننده پوست استفاده کرد.در داروخانه ها انواع مختلف این کرم ها وجود دارند.از نوع خوب ساخت داخل میتوان به کرم ترمیم کننده هیدرودرم و ازنوع خارجی آن به کرم CICABIO ازشرکت BIODERMA اشاره کرد.که علاوه بر کمک به ترمیم سریعتر ومناسب پوست، به کاهش درد یا سوزش احتمالی پوست بعداز هر نوع آسیب می نماید.

موهای لیزر شده را گرچه میتوان با موچین درآورد ولی بهتراست اجازه داد تا خودشان به طور خودبخود بریزند.


١٠:١٤ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٤    /    تعداد نمایش : ٦١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: