صفحه اصلي درباره انجمن ارتباط با انجمن نقشه سایت عضویت در انجمن
صفحه اول
تماس با ما
RSS
سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات

کانال تلگرام  انجمن پزشکان عمومی مشهد  کلیک کنید

 

 

 

عضویت در سایت و خبرنامه
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > ادعای کسر ۲۵ درصد از کارانه پزشکان بابت ایام تعطیل صحیح نیست


  چاپ        ارسال به دوست

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت:

ادعای کسر ۲۵ درصد از کارانه پزشکان بابت ایام تعطیل صحیح نیست


 رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شایعه جبران کسری بودجه برنامه پزشک خانواده از حقوق پزشکان را تکذیب کرد.

دکتر محمد شریعتی درباره کاهش ۵۰ درصدی اعتبار پزشک خانواده شهری در سال ٩٧ و جبران کسری آن از سوی وزارت بهداشت از محل قراردادهای پزشکان خانواده روستایی گفت: ردیف اعتباری دو برنامه پزشک خانواده شهری و روستایی مستقل از هم هستند. در پزشک خانواده شهری از ردیف اعتباری ١٦٠١٠٠٣٠٠٠ با سرفصل برنامه ارائه خدمات بهداشت شهری، اعتبار ١٠١٩٥٠٠٠ میلیون ریال و معادل اعتبار سال ٩٦ و بدون کاهش بوده است .

وی افزود: اعتبار اجرای برنامه پزشک خانواده روستایی در قالب تفاهم‌نامه مشترک با سازمان بیمه سلامت از دو محل صندوق روستایی و اعتبارات یک درصد مالیات بر ارزش افزوده است.

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت اظهارکرد: درخصوص کسر کارانه به ازای روزهای تعطیل و کسر حقوق نیز باید گفت در نظام پرداخت پزشک خانواده روستایی دریافتی فرد دارای قرارداد شامل حقوق و کارانه می‌شود که حقوق معادل حکم کارگزینی فرد و به‌صورت ماهانه وکارانه به ازای عملکرد در قبال انجام خدمات و عملکرد است.

شریعتی با اشاره به این که ادعای کسر ۲۵ درصد از کارانه پزشکان بابت ایام تعطیل صحیح نیست و در واقع بدون کاهش کارانه پزشکان ملاک محاسبه آن به عملکرد آنان منتسب شده است، گفت: اگر این روش، کاهشی در دریافتی پزشکان ایجاد کند مورد بازنگری قرار خواهد گرفت لیکن ضریب حضور افراد طبق بند ٧ ماده ٦٢ دستور عمل پزشک خانواده عبارت است از نسبت روزهایی که پزشک در محل کار خود حضور دارد تقسیم بر تعداد روزهای ماه بنابراین در صورت عدم حضور ، عملکرد دریافتی به فرد تعلق نمی‌گیرد و این اعتبار جهت تامین پزشک جانشین هزینه می‌شود.

وی افزود: در صورت به کار نگرفقن پزشک جانشین توسط شبکه بهداشت شهرستان از سوی سازمان بیمه سلامت، پزشک مشمول کسورات عدم حضور می‌شود و این قانون جدیدی نیست و از سنوات گذشته نیز وجود داشته است.

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در ادامه گفت: به نظر می‌رسد هدف از طرح این بحث تحریک افرادی است که با دستورالعمل های اجرایی برنامه آشنایی ندارند  چرا که درخصوص پرداخت عملکردی بر اساس سامانه باید گفت این مورد جزو تکالیف قانونی وزارت بهداشت بر اساس بند الف ماده ٧٤ قانون برنامه پنج ساله ششم بوده که وزارت بهداشت را مکلف می کند نسبت به استقرار سامانه پرونده الکترونیکی سلامت اقدام کند.

وی در پاسخ به بخش دیگری از این مطالب در خصوص نظام پرداخت عملکردی، خاطر نشان کرد: نظام پرداخت عملکردی جزو بهترین نظام های پرداخت از نظر توجه به سطوح پیشگیری، دسترسی به خدمات، عدالت در سلامت است و در این روش به ازای خدمات انجام شده پرداخت صورت می‌گیرد. در این نظام میزان پرداخت تغییر نخواهد کرد بلکه روش محاسبه آن بر اساس عملکرد خواهد بود.

به گزارش وبدا،شریعتی در پایان گفت: این نظام پرداخت در ستاد اجرایی کشوری برنامه پزشک خانواده پس از مدت‌ها بررسی کارشناسی مصوب و مقرر شده است به‌صورت آزمایشی در دو استان فارس و مازندران بررسی و در صورت وجود بیش از ۱۰ درصد اختلاف در دریافتی پزشکان نسبت به قبل، در جلسات ستاد مطرح و اصلاحات لازم انجام شود.


١٣:٢٦ - جمعه ١٨ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٠٥    /    تعداد نمایش : ١٧٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: